تبلیغات
مبارز جهانی
تاریخ : شنبه 18 خرداد 1392 | 04:36 بعد از ظهر | نویسنده : علی رستمی
تاریخچه باشگاه پرسپولیس

bbb194d89438d9c7443feea2f2c1ddab.jpg

شاهین باشگاهی بود که در سال 1321 به دست یک معلم به نام دکتر عباس اکرامی با همکاری و همراهی گروهی از بهترین جوانان کشور که عمدتا دانشجو بودن ، بنا نهاده شد و مفاخر بزرگی چون امیر مسعود برومند ، امیر عراقی ، شکیبی ، فاخری ، انصاری ، دکتر نادر افشار ، مرحوم پرویز دلداری و.... تربیت کرده و به جامعه فوتبال تقدیم کرده نموده.

شاهین داری 402 تیم جوان با 62 شعبه در سطح کشور بود که دکتر اکرامی این تیم را بر پایه 3 اصل (اخلاق ، تحصیل و علم ورزش ) استوار ساخته بود.

شاهین در آن روزگار ، تنها دفتری بود در ورزشگاه امجدیه (شیرودی) که بازیکنانش برای تعلیم در آنجا گردهم می آمدند ، این باشگاه برای اولین بار آموزش فوتبال را به صورت کتابی و از روی اصول ، شروع کرد و نخستین جزوه آموزشی را که در برگیرنده اصول ورزش فوتبال بود ، و با استفاده از منابع جهانی تهیه و تنظیم گشته بود، جهت یادگیری در اختیار اعضای خود قرار داد.

این تیم به جهت سیستم و قدرت عجیبی که بازیکنانش در کار حمله داشتند به ندرت اجازه میداد حریفانش (حتی بزرگترینشان) خود را از شکست نجات دهند . لیکن بی درایتی و عدم دور اندیشی مدیران وقت باشگاه و کج سلیقگی و انفعال دستگاه ورزش وقت کشور ، دست به دست  هم داد و باعث شد بدلیل پاره ای از مسائل بعد از بازی این تیم با تهراجوان در هفته دهم ( در تاریخ 16/4/1346)این باشگاه منحل گردد.

در آن بازی ناظم گنجاپور با وارد کردن سه گل دقایق 61،68، 75 به درون دروازه تهرانجوان  این افتخار را بدست آورد که تا تمام کننده کتاب پیروزی های شاهین برای همیشه باشد.

آن روز شاهین در هفته دهم با 18 امتیاز از 10 دیدار ( در آن زمان هر پیروزی 2 امتیاز منظور می شد ) و 19 گل زده و 7گل خورده در صدر و داریی با 16 امتیاز در ردیف دوم قرار گرفته بود .

لین بازی آخر شاهین بود در حالی که در این فصل ، 3 هفته از بازی های این تیم مقابل شهربانی ، دیهیم و تاج ) باقی مانده بود ناگهان با اطلاعیه رسمی سازمان رسمی سازمان تربیت بدنی از تاریخ 20/4/1346 شاهین منحل گردید . پس از انحلال تیم شاهین ، بازیکنان آن همچنان یکپارچگی خود را حفظ کردند و حدود یک سال بعد محرومیت را با ادامه بازی ها و تمرینات خود در زمین های خاکی سپری نمودند . تا این که باشگاه های مطرح آن روز در صدد جذب این جوانان بی رقیب بر آمدند و از آن جمله باشگاه پاس خواهان کاشانی ، کلانی و همایون بهزادی بود و بعضی  باشگاه دیگر هم بقیه آنان را مد نظر قرار داده بودند لذا شاهینی ها به تکاپو افتاند تا از تفرقه و پراکندگی مجموعه خود را جلوگیری به عمل آوردند ( از آن جمله پرویز دلداری را میتوان نام برد ) بر آن شدند تا این مجموعه را باشگاه پرسپولیس گرد هم آورند

... و اما پرسپولیس

پرسپولیس باشگاهی بود که در سال 1342 بدست علی عبده بنا شده بود و در آن  رشته های  بولینگ ، والیبال وبسکتبال فعل بود . عبده از آمریکا به ایران آمد ودر جامعه ورزشی آمریکا در رشته بوکس صاحب عنوان قهرمانی بود ( بابا بوکسور ) . عبده مدت ها اندیشه ایجاد تیم فوتبال پرسپولیس را با خود داشت و تیم فوتبالی را نیز ایجاد کرده بود که تیمی ضعیف در رده دوم باشگاه های کشور محسوب می شد و از اعضای محبوب و ماندگار ان محمود خوردبین را میتوان نام برد.

پس از انحلال شاهین با درایت امیر مسعود برومند و رایزنی های مرحود دهداری ، چند تن از بازیکنان قبلی شاهین در ترکیب دسته دومی پرسپولیس قرار گرفته و ترتیب یک مسابقه با تیم جم آبادان ( که در آن زمان تیم صاحب نامی بود ) را دادند و پس از آن تمامی اعضای تیم شاهین به پرسپولیس پیوستن و محبوبیت شاهین بلند پرواز را به پرسپولیس هدیه نمودند.

پرسپولیس بهار خود را در آغازین روزهای 1347 با مربیگری دهداری ( کاپیتان پیشین شاهین )و سرپرستی دکتر برومند آغاز کرد.

مطابق مقرارت  این تیم می بایست کار خود را در فوتبال دسته سوم و یا حداکثر دسته دوم باشگاه ها شروع کند .اما انحلال چند تیم در این زمان باعث گردید تا به جای مسابقات لیگ یکسری مسابقات  رده بندی  در سطح باشگاه ها ی پایتخت برگزار شود در آن مسابقات 44 تیم به رقابت پرداختند  که 4 تیم پرسپولیس ، تاج ، عقاب و پاس سرگروه گردیند .

از آن پس پرسپولیس رسما وارد مسابقات باشگاه های ایران گردید . این تیم در سال 1347 قدرت نمایی کرد و تمام رقیبان  را پشت سر گذاشت و به عنوان قهرمان باشگاه های تهران ، جهت شرکت مسابقات آسیای تایلند عازم بانکوک گردیدند.

در سال 1348 کارخانه ایران ناسیونال با مدیریت خیامی ( از طرف دارن  تیم شاهین )

تازه تاسیس گردیده بود و تیم فوتبال ضعیفی هم داشت . ( علی پروین هم از جمله بازیکنان این تیم بود ) در این زمان فکر تبلیغ محصول این شرکت ( پیکان ) با استفاده  از محبوبیت تیم شاهین ، خیامی را بر آن داشت تا مذاکراتی با چند تن از  شاهینی های  سابق انجام داده و آنان را به تیم پیکان دعوت نماید .

با رفتن آنها افراد باقی مانده نیز راهی جز پیوستن به ایشان ندیدند ، لذا تمامی بازیکنان شاهین ( بجز عزیز اصلی ، دروازه بان شاهین ) به پیکان پیوستن  و در این سال عنوان قهرمانی باشگاه های ایران را از ان پیکان نمودند و در همین سال پیکان به جای تیم ملی در تورنمنت جام دوستی نیز شرکت کرده و در بین 5 تیم مقام نخست را از ان خود کردند .

54f4e1f0c09955ac77befe808b092207.jpg

لازم به ذکر است که در این زمان پیکان در برابر پرسپولیس با تک گل علی پروین با نتیجه یک بر صفر پرسپولیس را شکست داد.

پرسپولیس در غیاب شاهینی ها با تصاحب 12 امتیاز در رده یازده قرار گرفتند .

حضور پیکان بیشتر از یک سال به طول نیانجامید و مجددا بازیکنان در سال 1349 به خانه خود برگشتند و قهرمانی اولین دوره تخت جمشید در سال 1350 را از آن خود کردند .

پرسپولیس در 5 دوره برگزاری لیک تخت جمشید ، با دو کسب قهرمانی ( لیگ اول وسوم ) وسه نایب قهرمانی ، به عنوان پرافتخار ترین باشگاه کشور شناخته شد.

با وقوع انقلاب اسلامی ، این تین دچار بحران نفرات گردید و بازیکنانش بکلی عوض شدند وتعداد اندکی از بازیکنان قدیمی باقی ماندند.

لیکن برگزاری مسابقات جام شهید اسپندی در سال 1358 و دیگر مسابقات ، باعث گردید تا بازیکنان مستعد و جوان کشور نگذارند این تیم باشگاه بلند آوازه از رونق بیفتد .

باشگاه پرسپولیس در سال 1365 تحت پوشش بنیاد مستضعفان و جانبازان قرار گرفت که نام آم به ( آزادی ) تغییر دادند .

لیکن پس از مدت زمان اندکی بنیاد از اداره این بشگاه  خود داری کرد و در این زمان با توجه به موقعیت این باشگاه ، سازمان تربیت بدنی ، خود اداره آن را عهده دار گردیده و نامش را نیز به ( پیروزی) تغییر دادن  که تا کنون نیز با همین نام در میادین ورزشی حضور می یابد .

البته این تیم برای هوادارن پر شمار این تیم همان پرسپولیس  است .

لازم به ذکر است که طبق لیستی  که از سوی کنفدراسیون  فوتبال آسیا  ارئه شد ، پرسپولیس به عنوان پر طرفدار ترین تیم آسیا انتخاب شد .

دالیان چین و الهلال عربستان هم در رده های بعدی قرار گرقته اند.
طبقه بندی: فوتبال، تاریخچه باشگاه های فوتبال ایران،
برچسب ها: تاریخچه باشگاه پرسپولیس، باشگاه پرسپولیس تهران-قهرمانان این باشگاه-قهرمانی های تیم پرسپولیس تهران، پرسپولیس، زندگینامه جیسون استتهام Biography Jason Statham، بیوگرافی جیسون استاتهام، فیلم های جیسون استاتهام، جیسون استاتهام، دانلود فیلم -دانلود نرم افزار کامپیوتر-دانلود نرم افزار موبایل-دانلود سرا-دانلود فایل-دانلود کلیپ جالب و خنده دار-فوتبال-بیوگرافی-گالری تصاویر ورزشکاران-تصاویر رزمی که تا به حال ندیده اید-زمان واریز یارانه-یارانه- دانلود کلیپ طنز-دانلود کلیپ دوربین مخفی-دانلود کلیپ ورزشی-دانلود آنتی ویروس موبایل-دانلود آنتی ویروس نود 32-سهام عدالت-برای ثبت نام سهام عدالت کارگران اینجا کلیک کنید-شبکه نمایش-تصاویر دختران زیبا دانلود کلیپ ویدیویی-آپدیت نود 32-دانلود برنامه سامسونگ-دانلود برنامه نوکیا-دانلود برنامه سونی اریکسون-دانلود برنامه سونی-عکس زیبا ترین دختران جهان-دوستیابی دختر و پسر-سازمان تامین اجتماعی-مطالب پزشکی دانلود برنامه-دانلود بازی موبایل-دانلود بازی نوکیا-دانلود بازی سامسونگ-دانلود بازی ال جی-دانلود بازی سونی اریکسون-نحوه فلش انواع گوشی موبایل-آموزش ویندور8- دانلود-دانلود انواع آپدیت بازی کامپیوتر-دانلود جی پی اس نوکیا-دانلود جی پی اس سامسونگ-دانلود برنامه بادا دانلود فیلم با کیفیت بالا-دانلود برنامه اندروید-دانلود بازی اندروید-دانلود برنامه جاوا-دانلود بازی جاول-دانلود برنامه گربه سخنگو-علی رستمی-، آپدیت ویندوز7-دانلود درایو مادر بورد-دانلود برنامه اچ تی سی-دانلود برنامه آیفون-دانلود برنامه ویندوز-دانلود برنامه بادا-نحوه اسپوف کردن برنامه های بادا-برنامه موتورلا-دانلود برنامهای سری گلکسی-دانلود برنامه های سری ویو-آموزش ویندوز8-دانلود انواع آنتی ویروس-دانلود کرک بازی-کرک-یوزر پسورد نود 32-دانلود انواع کلیپ ویدیویی-دانلود کلیپ hd-دانلود برنامه سونی اریکسون-به روز ترین قیمت گوشس-قیمت آنلاین نرخ طلا و سکه-قیمت آنلاین دلار-راهنمای خرید کامپیونر-راهنمای خرید لپ تاپ-آپولود تصاویر-آپولود فایل فلش-آپولود ویدیو-آپولود-علی رستمی،


Can you get taller with yoga?
یکشنبه 15 مرداد 1396 02:59 بعد از ظهر
These are really enormous ideas in regarding blogging. You have touched some
fastidious factors here. Any way keep up wrinting.
Randeeaoki.Hatenablog.com
پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396 01:58 قبل از ظهر
Stunning quest there. What happened after? Good luck!
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 06:24 بعد از ظهر
Howdy exceptional website! Does running a blog such as this require a large amount of work?
I've virtually no knowledge of programming but I was hoping to start my own blog in the near
future. Anyways, if you have any recommendations or tips for new
blog owners please share. I know this is off topic however
I simply needed to ask. Thanks!
manicure
دوشنبه 21 فروردین 1396 10:21 قبل از ظهر
Hello mates, how is the whole thing, and what you would like to say
regarding this paragraph, in my view its actually remarkable in favor of me.
manicure
شنبه 19 فروردین 1396 01:00 قبل از ظهر
Hello There. I found your blog using msn. This is a very well written article.

I will make sure to bookmark it and come back to read more of your useful info.
Thanks for the post. I'll certainly comeback.
manicure
شنبه 12 فروردین 1396 10:34 بعد از ظهر
Pretty section of content. I just stumbled upon your web site
and in accession capital to assert that I get actually
enjoyed account your blog posts. Any way I will be subscribing to your feeds and even I
achievement you access consistently fast.
سعیدسیدزاده
چهارشنبه 15 مرداد 1393 01:13 بعد از ظهر
ازسایت شما لذت بردم یه سری هم به سایت من بزنید
کونگ فو
یکشنبه 17 شهریور 1392 12:02 بعد از ظهر
سلام
تو نظر سنجیتون تکواندو 86 درصد رای آورده بعد شما به جای اینکه درمورد اون مطالب بزارید درباره فوتبال گذاشتید !!!
من کونگ فو کار میکنم ولی چون تو نظر سنجیتون نبود به تکواندو رای دادم ولی هیچ ورزشی جای کونگ فورو نگرفته و نخواهد گرفت
امیر
پنجشنبه 20 تیر 1392 01:58 بعد از ظهر
سلام لینكت كردم.با اسم جدیدترین اخبار ورزشی لینكم كن.موفق باشی
پوریا
پنجشنبه 13 تیر 1392 10:50 بعد از ظهر
سلام هم لینکی
چرا یه سری به ما نمی زنید
T.R.P
www.911251.blogsky.com
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

سامانه ارتباطی
تماس با مدیر وبلاگ

ابزار هدایت به بالای صفحه

وبلاگ تخصصی جهان ورزش را در گوگل محبوب کنید:

by:Ketabline

تبادل لینک هوشمند
Online User

ابزار نمایش اوقات شرعی

کد اوقات شرعی

آپلود عكس

آپلود عكس