تبلیغات
مبارز جهانی

والدین مخالف ورزش بخوانند!!


" پروفسور جین کلارک" رئیس واحد تشریح حرکات بدنی دانشگاه مریلند می گوید:" فعالیت های جسمانی و بدنی حتی برای اطفال هم لازم است و این موضوعی است که اغلب والدین به ویژه مادران اهمیت و ضرورت آن را نادیده می گیرند." بنا به گفته کلارک، هر چه زمینه جنب و جوش و تحرک بدنی اطفال کودکان نوپا و خردسالان زودتر تامین شود، میزان سلامت و تندرستی آنان در سنین بالاتر افزایش خواهد یافت. 
● رشد بدن و مغز 
فعالیت های منظم بدنی باعث افزایش سلامت در فرد می شود. از طرفی تداوم این فعالیت ها، ارتباطات مغزی و ماهیچه ای را حتی در سنین کودکی و خردسالی افزایش می دهد این ارتباطات موجب می شود که فعالیت های جسمانی و بدنی در آینده، آسانتر ودلچسب تر انجام شود. از این رو کودکانی که به میزان کافی و مناسب به تحرکات بدنی نمی پردازند شانس خود را از ایجاد ارتباطات مغزی- ماهیچه ای از دست می دهند. 
هنگامی که کودک رشد می کند و به دوره نوجوانی نزدیک می شود مهارت و توانایی جسمانی ناشی از فعالیت های بدنی او به صورت یک عادت طولانی جلوه گر خواهد شد. 
" دکتر لوری روسلو" متخصص امراض کودکان در نیویورک می گوید:" پرداختن اطفال به فعالیت های بدنی و جسمانی، موجب جلوگیری از بروز چاقی درآنان می شود ، البته نه در زمان کودکی، بلکه در دوران نوجوانی و جوانی. 
"دکتر روسلو" معتقد است صرف نظر از تاثیرات ژنتیکی ، عوامل و شرایط محیط زندگی ، افرادی که دردوره کودکی پر جنب و جوش بوده و تحرک بدنی زیادی داشته اند، در بزرگسالی احتمالاً کمتر به چاقی و اضافه وزن گرفتار می شوند و در مقایسه با افراد دیگر فعالتر و پویاتر هستند. 
● توصیه هایی برای والدین 
کودکان را در محیطی قرار دهید که به فعالیت های بدنی و جنب و جوش ترغیب شوند. فعالیت و تحرک خردسالان خود را با قرار دادن آنان بر روی صندلی های اسباب بازی و کالسکه کودک محدود نکنید. 
والدین کودک باید از اهمیت فعالیت های جسمانی و تاثیر آن بر رشد جسمانی و روانی فرزندان خود آگاه شوند و باعث افزایش مهارت های حرکتی آنان گردند. 
کودکان نوپا، مهارت های حرکتی پایه مثل دویدن، پریدن، پرتاب کردن و ... را کاملاً تحت تاثیر محیط زندگی خود می آموزند. اگر کودک در محیطی بدون پله زندگی کند مهارت بالا رفتن از پله ها در او به تاخیر خواهد افتاد . اگر شرایط جنب و جوش مثل زدن توپ به زمین و دریافت آن برای کودک بوجود نیاید، در هماهنگی چشم و دست او وقفه به وجود خواهد آمد . 
هر روز به مدت ۳۰ دقیقه ، کودکان نوپای خود را وادار کنید تا به فعالیت های جسمانی سازمان یافته بپردازند. کودکان زیر ۷ سال، حداقل به ۶۰ دقیقه فعالیت بدنی در روز نیاز دارند. 
هم کودکان نوپا و هم کودکان زیر۶ سال نباید بیش از۶۰ دقیقه در روز در کالسکه کودک یا صندلی های اسباب بازی قرار گیرند مگر این که در آن خوابیده باشند.

منبع(www.worldfighter.mihanblog.com)
سامانه ارتباطی
تماس با مدیر وبلاگ

ابزار هدایت به بالای صفحه

وبلاگ تخصصی جهان ورزش را در گوگل محبوب کنید:

by:Ketabline

تبادل لینک هوشمند
Online User

ابزار نمایش اوقات شرعی

کد اوقات شرعی

آپلود عكس

آپلود عكس