تبلیغات
مبارز جهانی
كتومورف (بدن های كشیده) 


این فرم از اندام، باریك و كشیده است. این قبیل افراد معمولاً ساختار  استخوانی  ظریفی  دارند، عرض  شانه ها كم بوده و با  باسن  تقریباً  به یك  اندازه  می باشد. دونده های دوی استقامت، بالرین ها، و  بازیكن های بسكتبال را می توان در این گروه جای داد. 
 

▪ تكنیك كار با وزنه: برای پرورش ماهیچه ها، این افراد می بایست ۲ ست وزنه را برای هر قسمت از ماهیچه ها در برنامه ورزشی خود بگنجانند. تعداد دفعات تكرار نیز ۶ تا 10 بار تخمین زده میشود. ماهیچه های بدن را تقسیم كرده و در هر روز بر روی یك سری از ماهیچه كار كنید و روز بعد بر روی گروه دیگر. 
 

▪ تكنیك حركات قلبی-عروقی: هدف شما این است كه استقامت خود را افزایش داده و سلامت قلب و ریه های خود را حفظ كنید. این نوع حركات را باید در حدود ۳ تا ۵ مرتبه در طول هفته انجام دهید. هر جلسه 20 تا 40 دقیقه را به این كار اختصاص دهید و از حركات آرام شروع كرده و به مرور بر شدت حركات بیفزایید. 
 

اندومورف

 به فرم نرم، و پر انحنا اطلاق می شود و معمولاً به نام گلابی شكل معروف است. در این افراد معمولاً قسمت باسن خیلی پهن تر از شانه ها می باشد. افرادی كه دارای یك چنین اندامی هستند، خیلی بیشتر گرایش به جذب چربی های اضافه دارند.
 

▪ تكنیك كار با وزنه: با اضافه كردن اندكی ماهیچه به بدن خود می توانید اندام خود را به زیباترین شكل ممكن در آورید. باید ورزش های كلی وزنه، برای تمام قسمت های بدن را سه مرتبه در هفته انجام دهید. برای هر قسمت از بدن انجام ۲ ست 10 تا 15 تایی كافی است. ابتدا از وزنه های سبك استفاده كرده و سپس وزن آنها را زیاد كنید. برای اینكه تناسب و تقارن بدن همچنان حفظ شود، شاید لازم باشد كه حركات مربوط به نیم تنه بالایی بدن خود را دو برابر كنید. 
 

▪ تكنیك حركات قلبی-عروقی: این حركات را می بایست 30 تا 60 دقیقه، به تعداد ۳ تا ۶ مرتبه در هفته انجام دهید تا بتوانید بیشترین میزان چربی و كالری را بسوزانید. این افراد باید حركات مربوط به این بخش را تقریباً شدید انجام دهند تا به بهترین نتیجه دست پیدا كنند. 
 

مزو مورف

این قبیل افراد معمولاً توده های ماهیچه ای بسیار بزرگی داشته و به راحتی می توانند اندام خود را پرورش داده و عضلات خود را به اندازه دلخواه برسانند. شانه هایشان معمولاً پهن تر از باسن می باشد و معمولاً به آنها نام بدن سازهای خودجوش اطلاق می شود. دونده های دوی سرعت، بازیكنان فوتبال، و بازكنان تنیس از این قبیل افراد می بانشد. 
 

▪ تكنیك كاربا وزنه: حركات ملایم به شدید وزنه كه ۲ تا ۳ مرتبه در هفته انجام شوند می توانند اندام را در تعادل نگه دارند، و به سایز فرد هم چیزی اضافه نخواهد شد. به طور كلی برای هر گروه از ماهیچه ها باید ۲ ست 12 تا 15 تایی از هر تمرین اجرا شود. باید حركات را به طور پیوسته انجام دهید، به این ترتیب كه پس از اتمام كار بر روی یك گروه ماهیچه ای سریعاً تمرینات گروه بعدی را شروع كنید. این كار استقامت و قدرت فرد را افزایش می دهد و چیزی به حجم بدن نیز اضافه نمی كند. 
 

▪ تكنیك حركات قلب-عروقی: 3 تا 5 مرحله حركات قلبی-عروقی در طول هفته، با شدت ملایم، می تواند به شما كمك كند تا اندامی لاغر و باریك برای خود بوجود آورید. در هر مرحله باید حركات را برای مدت زمانی به طول 30 تا 45 دقیقه انجام دهید. 
 

مهمترین چیزی كه باید در طول انجام تمرینات و تعیین نوع فرم و شكل كلی بدن خود به آن توجه داشته باشید این است كه: هیچ گاه خودتان را با افراد دیگر و یا حتی با گذشته خود مقایسه نكنید. فقط باید تلاش كنید كه اندام خود را در بهترین شرایط ممكن آن هم در حال حاضر درآورید. 

منبع(www.worldfighter.mihanblog.com)

سامانه ارتباطی
تماس با مدیر وبلاگ

ابزار هدایت به بالای صفحه

وبلاگ تخصصی جهان ورزش را در گوگل محبوب کنید:

by:Ketabline

تبادل لینک هوشمند
Online User

ابزار نمایش اوقات شرعی

کد اوقات شرعی

آپلود عكس

آپلود عكس