تبلیغات
مبارز جهانی

 این موجود ۳ سانتی‌متری ۷۵۰ پا دارد 
 Illacme plenipes نام موجودی کوچک اما رکورددار است. این موجود بیش از هر جانور دیگری روی زمین پا دارد. همچنین ویژگی‌هایی دارد که می‌تواند الهام‌بخش شرکت‌های فناوری برای تولیدات جدید باشد.

فکر می‌کنید کدام موجود روی زمین، بیشترین تعداد پا را دارد؟ جواب این سوال، Illacme plenipes است . موجودی که تا سال 1928/1307  دیده  نشده بود. در آن هنگام  دانشمندان برای نخستین  بار متوجه آن شدند، اما تا مدت‌ها پس از آن  خبری از این  جانور نبود، تا این که چند سال پیش  باردیگر در نزدیکی دره سیلیکون  در آمریکا  سر و کله‌اش پیدا شد.

اکنون  برای  نخستین بار،‌ این جانور با 750 پا  در نشریه ZooKeys  معرفی می‌شود.

 


به گزارش پاپ‌ ساینس، گروهی به سرپرستی پاول مارک، حشره‌ شناس، از سال 2005/1384 در  سفر 3  ساله  توانستند 17 نمونه از این جانور را پیدا کنند.
 

این موجود، بیشتر از هر جانور  دیگری روی زمین پا دارد و نوک هر یک از پاهایش هم، پنجه‌ مانند است،  اما در مجموع با تنها 3 سانتی‌متر طول،‌ نمی‌تواند خطری برای کسی داشته باشد.

جنس ماده‌  این جانور به طور معمول  تا 750 پا دارد،  اما تعداد پاها در نرها کم‌ تر و  به طور معمول  کمی بیش از 550 پا است .


البته ویژگی‌های این موجودات،‌ تنها به تعداد پاهایشان محدود نمی‌شود. از جمله ویژگی‌های مهم  آن‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 

 شاخک‌های بسیار بزرگ  دارند.
 اسکلت خارجی شفاف دارند.
 روی بدن خود موهایی دارند که با تولید تارهایی شبیه به ابریشم، کمک می‌کند به سنگ‌ها و صخره‌ها بچسبند.
 دارای  دهانی هستند که برای جدا کردن گیاهان  موثر  است.

به نظر می‌رسد این موجودات کوچک، از آن دسته  جانورانی هستند که به خوبی می‌توانند الهام‌ بخش شرکت‌های فناوری برای تولید محصولات  جدید باشند. باید منتظر ماند و دید!

 

منبع(www.worldfighter.mihanblog.com)

سامانه ارتباطی
تماس با مدیر وبلاگ

ابزار هدایت به بالای صفحه

وبلاگ تخصصی جهان ورزش را در گوگل محبوب کنید:

by:Ketabline

تبادل لینک هوشمند
Online User

ابزار نمایش اوقات شرعی

کد اوقات شرعی

آپلود عكس

آپلود عكس